Georgina Syr

Aktuality

O nás

Výrobe syrov sa venujem od roku 2010, keď sme si kúpili prvé kozičky. Spočiatku som popri malých deťoch vyrábala jednoduché syry v nočných hodinách. Neskôr som zistila, že záľuba prerástla do vášne a presvedčenia, že sa chcem výrobe syrov venovať vážnejšie. Nasledoval dlhý proces získavania vedomostí a skúseností , kurzov a vzdelávacích pobytov v mnohých syrárskych dielňach Európy. Svoju malú dielničku som postupne rozširovala. Na začiatku som spracovávala mlieko v 20 l hrnci, neskôr 100 a 200 l.

.

.

Aktívne sme sa zúčastňovali trhov, syry sa predávali v reštauráciách a vo vlastnej predajne. Ponuka produktov sa postupne rozširovala, záujem o kvalitné mliečne výrobky sa zvyšoval. Rozhodli sme sa preto zmodernizovať syrársku dielňu, ktorá zodpovedá všetkým normám. Teraz pracujeme s veľkými nádobami na pasterizáciu mlieka, máme k dispozícii box na zrenie syrov.

Našim hlavným cieľom je pripravovať kvalitné mliečne výrobky a syry, ktoré neobsahujú umelé prísady, farbivá, konzervanty. Naše výrobky ponúkame v predajni/ kontakt nájdete v menu/ a na trhoch a festivaloch, ktoré navštevujeme s našim novým syrovým baroma pojazdnou predajňou.

Syrové misy pripravujeme na objednávku. Pri počte troch objednaných mís treba objednávku uskutočniť aspoň deň vopred, pri väčšom počte aspoň dva dni vopred. Syrové misy nezávisle od veľkosti pripravujeme z čo najväčšieho výberu syrov, aby si každý mohol vybrať podľa vlastnej chuti. Syrové misy pripravujeme na základe vášho výberu. V cene syrovej misy je započítaná cena syra za kilogram a podnos, na ktorý sa syry ukladajú. Cena práce započítaná nie je.

Cena za kilogram: 14,00 €
Malá syrová misa od 10,00 € do 14,00 €
Stredná syrová misa od 15,00 € do 20,00 €
Veľká syrová misa od 20,00 € do 40,00 €

Syrové misy klienti objednávajú na oslavy narodenín, priateľské posedenia, svadby, k ochutnávkam vína, ale aj na každodennú spotrebu.

Najväčšiu časť našej manufaktúrnej výroby tvorí výroba zrejúcich syrov. Zrejúce syry sa pripravujú z plnotučného pasterizovaného mlieka.Vyrábame hlavne polotvrdé syry typu Gouda, Trappista, ale aj tvrdé syry. Kôra syrov vzniká ošetrením v slanej vode, ale máme syry zrejúce pomocou kultúry Brevibakterium Linens. Syry sú vhodné na každodennú spotrebu, na sendviče, ako príloha k ovociu, zelenine, sú vhodné k pivu, bielemu alebo červenému vínu.

Pripravujeme ich bez príchute, alebo s rôznymi koreninami, napríklad medvedí cesnak, provensálske korenie, bazalka, estragón, tymian, čili, aglio olio, orechy, cesnak ,atď. Reštauráciám, hotelom zasielame syry na objednávku expresným kuriérom, tovar je dodaný do 24 hodín.

Mladšie zrejúce syry 4-6 týždňové/ cena: 17.-€
Stredne zrelé syry 6-12 týždňové/ cena: 17.-€
Staršie ako 12 týždňové cena: 20.-€

Najväčšiu časť našej manufaktúrnej výroby tvorí výroba zrejúcich syrov. Zrejúce syry sa pripravujú z plnotučného pasterizovaného mlieka. Vyrábame hlavne polotvrdé syry typu Gouda, Trappista, ale aj tvrdé syry. Kôra syrov vzniká ošetrením v slanej vode, ale máme syry zrejúce pomocou kultúry Brevibakterium Linens. Syry sú vhodné na každodennú spotrebu, na sendviče, ako príloha k ovociu, zelenine, sú vhodné k pivu, bielemu alebo červenému vínu.

Pripravujeme ich bez príchute, alebo s rôznymi koreninami, napríklad medvedí cesnak, provensálske korenie, bazalka, estragón, tymian, čili, aglio olio, orechy, cesnak ,atď. Reštauráciám, hotelom zasielame syry na objednávku expresným kuriérom, tovar je dodaný do 24 hodín.

Mladšie zrejúce syry 4-6 týždňové/ cena: 14.-€
Stredne zrelé syry 6-12 týždňové/ cena: 15.-€
Staršie ako 12 týždňové cena: 20.-€

V limitovanom množstve pripravuje naša syráreň aj syrové špeciality.
Syr s bielou plesňou typu Camembert sa pripravuje z plnotučného kravského mlieka. Pridaním francúzskych mliečnych baktérií a syrárskeho droždia sa dosahuje charakteristická chuť, podobná ako u syrov v obchodoch.
Cena: 15,00€/kg

Syry francúzskeho typu s aktívnym uhlím a bielou plesňou (typu Valencay) sa pripravujú metódou za použitia dlhej doby zrážania z kravského a kozieho mlieka. Sú to mäkké syry s jemnou chuťou, vnútri spočiatku krémové, neskôr s vláčnou konzistenciou, ktorá sa dosahuje procesom zrenia. Aktívne uhlie a biela pleseň dáva syru zamatový vzhľad.
Syry z kravského mlieka 15,00 €/kg,
Syry z kozieho mlieka 17,00 €/kg

Syry typu Brillant Savarin sa pripravujú metódou za použitia dlhej doby zrážania. Je to syr francúzskeho typu, pre ktorý je typické, že sa pripravuje pridávaním trojitej dávky smotany na šľahanie, čím syr získava fantastickú krémovú konzistenciu, ktorá sa v ústach rozplýva. Chuť má jemnú, zamatovú, jemne orechovú. Povrch syra tvorí biela pleseň.
Cena: 20.-€/kg

Syr typu Blaťácke zlato je polotvrdý syr so zlato- oranžovo sfarbeným povrchom, syrovo mliečnej chute, ktorý sa pripravuje zvláštnou technológiou pre ktorú je typické zrenie v chlade počas doby 2 mesiacov. Je to veľmi chutný, príjemne jemný syr.
Cena: 20.-€/kg

Chedar s červeným vínom sa pripravuje pridaním Frankovky modrej nášho vinárstva. Syr dozrieva do krásnej mramorovej vzorky.
Cena: 20.-€/kg

Každému vrelo odporúčame čerstvé syry pripravené z plnotučného pasterizovaného mlieka. Tieto syry majú jemné chute, sú mäkké, preto sa dajú ľahko krájať. Konzumovať ich môžeme samostatne, ale aj ako prílohu k sendvičom, ovociu a zelenine, mäsovým výrobkom, sú vhodné k pivu a bielym vínam.
Čerstvé syry pripravujeme bez príchute, alebo s rôznymi koreninami, napríklad s medvedím cesnakom, pažítkou, provensálskym korením, bazalkou, estragónom, tymianom, čili, aglio olio, orechy, cesnak , atď.

Reštauráciám, hotelom zasielame syry na objednávku expresným kuriérom, tovar je dodaný do 24 hodín.

Cena: 11.-€/ kg

Čerstvé kozie syry sú v kruhu našich klientov čoraz obľúbenejšie. Syry majú čistú chuť, sú jemné vďaka vyberanému krmivu, hygiene a postupu prípravy. Vo vlastnom chove zabezpečujeme zvieratám voľnú pastvu a krmivo, je výbornej kvality. 90% chovu tvoria alpské kozy. Kozí syr je veľmi zdravý, ľahko stráviteľný, obsahuje veľké množstvo vitamínov. Syr je vhodný na každodennú spotrebu, na sendviče, ako príloha k ovociu, zelenine, je vhodné k pivu, bielemu alebo ružovému vínu. Pripravujeme ich bez príchute, alebo s rôznymi koreninami, napríklad medvedí cesnak, provensálske korenie, bazalka, estragón, tymian, čili, aglio olio, orechy, cesnak, atď.

Reštauráciám, hotelom zasielame syry na objednávku expresným kuriérom, tovar je dodaný do 24 hodín.

Cena: 15.-€/kg

Do tejto kategórie patria syry pripravované technológiou zohrievania, miesenia a formovania, ako napríklad parenica, nite, korbáčiky a mozzarella.
Syry pasta filata pripravujeme raz týždenne z plnotučného mlieka. Údime studeným dymom z agátového a bukového dreva, ktoré dodáva syru výbornú chuť.

Parenica: 13.-€/kg
Nite: 13.-€ /kg
Plnené parenicové rolády: 13.-€/kg

Domáce maslo– pripravujeme v obmedzenom množstve oddelením smotany od mlieka metódou mútenia, miesenia a formovania. Maslo natreté na domáci chlebík, pečivo, ochutené štipkou morskej soli je výbornou večerou. Z masla pripravujeme chutné omáčky, pridávame ho k polievkam a samozrejme sú nevyhnutnou súčasťou mnohých sladkostí. Z maslového cesta sa pripravuje croissant a brioška. Maslo mnohí používajú aj na prípravu sviečkovej.
Cena: 11.-€/kg

Domáca smotana: sa pripravuje metódou kysnutia. Konzistencia našej smotany je hustá, krémová. Používa sa na prípravu tradičných maďarských pokrmov ako napríklad kura na paprike, plnená, prekladaná koložvárska kapusta, tvarohové rezance, šunkové fliačky a ako surovina na prípravu sladkého a slaného cesta. Používa sa aj na prípravu omáčok, prívarkov.
Cena: 1.-€/150 gr

Tvaroh: pripravujeme z polotučného mlieka. Náš tvaroh je kyslastej chute, je mierne hrudkovitý, nie suchý. Je bohatý na bielkoviny, vitamíny, je to ľahko stráviteľná potravina, ktorá je vhodná na prípravu nátierok, tvarohových rezancov, zákuskov, cheesecaket.
Cena: 1,55.-€ /250 gr

Nátierkové syry: pripravujeme z kravského a kozieho mlieka, bez príchute a s rôznym ochutením. Sú výborné k šalátom, pečivu, odporúčame ich aj na sendviče.

Kravský nátierkový syr: 10.-€/kg balený 1.50.-€/ 150gr
Kozí nátierkový syr: 20.-€/kg balený 2.20.-€ / 150 gr
Pasterizované kozie mlieko: 0,7l / 1,70.-€

MILENKA sa pripravuje z čerstvého jemného tvarohu. Je to chutný, krémový, ľahký dezert, ktorý sa pripravuje v troch príchutiach: vanilka, čokoláda a ovocie
Cena: 1,10 €/ 150 g

TEREZKA je pudingový tvarohový dezert, ktorý je veľmi ľahký, jemný a krémový. Pripravuje sa v troch príchutiach: vanilka, čokoláda, vanilka-čokoláda.
Cena: 1,10 €/ 150 g

Ovocný tvarohový krém pripravujeme z klasického mäkkého tvarohu. Výrobok a najviac podobá na starší, retro tvarohový krém. Do tvarohu pridávame cukor, vanilku, vrch sa ozdobí ovocným želé s príchuťou višňa alebo marhuľa.
Cena: 1,10 €/ 150 g

Jogurty pripravujeme tradičnou technológiou. Mlieko na ich prípravu je 100% , tzn. že nie je odtučnené. Jogurty neobsahujú okrem mlieka a jogurtovej kultúry žiadne zahusťovadlá ani konzervačné látky, napriek tomu sú husté, krémové, jemne kyslasté. Naše ovocné jogurty sú pripravované s džemami výbornej kvality, s vysokým podielom ovocia.

Jogurty sú pripravované bez príchute, s príchuťou: jahoda, višňa, marhuľa, čučoriedky, miešané ovocie a čierna ríbezľa.

Cena: 1,20.-€/ 145 gr

Jogurty pripravujeme tradičnou technológiou. Mlieko na ich prípravu je 100% , tzn. že nie je odtučnené. Jogurty neobsahujú okrem mlieka a jogurtovej kultúry žiadne zahusťovadlá ani konzervačné látky, napriek tomu sú husté, krémové, jemne kyslasté. Naše ovocné jogurty sú pripravované s džemami výbornej kvality, s vysokým podielom ovocia.

Jogurty sú pripravované bez príchute, s príchuťou: jahoda, višňa, marhuľa, čučoriedky, miešané ovocie a čierna ríbezľa.

Cena: 1.50-€/ 250 gr

Urdu známu pod menom ricotta pripravujeme zo srvátky. Konzistenciou sa podobá na tvaroh, chuť je neutrálna, sladkastá a veľmi chutná. Obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálnych látok, je ľahko stráviteľná. Využitie je všestranné, je základnou surovinou k príprave syrovej torty, plniek do zákuskov, ale má viac možností využitia aj v slanej podobe. Je obľúbenou surovinou talianskej kuchyne.

Guličky z ricotty pripravujeme z čerstvej urdy pridaním cukru, citrónu a vanilky, alebo holandského kakaa, orechov, hrozienok a na koniec ich obalíme kokosom, alebo mletými orechmi. Guličky krásne voňajú, sú výborným dezertom.

Vanilkovo-kokosové: 0,70 €/ 80 g
Čokoládovo-kokosové: 0,70 €/ 80 g
Vanilkovo-orechové: 0,70€/ 80 g
Čokoládovo-orechové: 0,70/ 80 g

Dezert z ricotty pripravujeme z ricotty ochutenej cukrom, citrónom a vanilkou, na vrch pridávame džem s vysokým podielom ovocia. Príchute: jahodová, marhuľová.

Cena: 1,50.-€ / 150 gr

Pojazdná predajňa

Lepšiu dostupnosť na trhy a festivaly nám zabezpečuje pojazdná predajňa, v ktorom ponúkame naše kozie a kravské syry, mliečne výrobky a street food menu v čistom, upravenom prostredí. Základom týchto jedál sú syry a mliečne výrobky vyrobené v našej dielni. Našim cieľom je ponúknuť produkty širokej verejnosti, aby si obľúbili chute našich syrov a mliečnych výrobkov.
Zavolajte si nás na predajné trhy, festivaly, radi navštívime vaše podujatie!

V pojazdnej predajni ponúkame:

  1. Bohatý výber kravských a kozích syrov: čerstvé, zrejúce, zrelé. V ponuke sú aj syry francúzskeho typu.
  2. Grilovaný domáci údený oštiepok: je v ponuke s čučoriedkovým džemom a toastovým chlebíkom. Pripravuje sa z kravského mlieka.
  3. Údená parenica a zatočená parenica, ochutené syrové nite
  4. Mliečne výrobky: Tvaroh, kyslá smotana, maslo, kravské a kozie jogurty, tvarohové dezerty vanilkové,čokoládové a ovocné. V ponuke sú aj dezerty z ricoty.
  5. Syrová krabička: obsahuje výber 7-8 druhov syrov, ktoré sa konzumujú s malou vidličkou. Syrová krabička je obľúbená na festivaloch vína.

sk_SKSlovak